XVI Niedziela Zwykła

21 lipca 2024 roku

Niedzielne  Msze Święte w naszej parafii:

w Jurgowie 8.00 i 11.00 /w języku słowackim/

w Rzepiskach 12.15

• Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienia św. Wawrzyńca, kapłana i doktora Kościoła. Po Mszach Św. z okazji zbliżającego się święta św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, będzie poświęcenie pojazdów przed kościołem. Ofiary składane do puszek przed kościołem będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.
  • W poniedziałek – Święto św. Marii Magdaleny.
  • We wtorek – Święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
  • Środa – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
  • Czwartek – Święto Św. Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.
  • W piątek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców N.M.P. Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą do Jurgowa na godz.18.00 wszystkie rodziny: dziadków i babcie ze swoimi wnukami, rodziców  i kobiety oczekujące potomstwa, by po wspólnej modlitwie otrzymać specjalne błogosławieństwo z okazji św. Joachima i Anny, rodziców NMP.
  • W najbliższą niedzielę tj. 28 lipca z okazji „ Dnia Polowaca” odbędzie się Festyn Jurgowski połączony z jubileuszem 70-lecia Zespołu Regionalnego z Jurgowa. O godz. 12.00 nastąpi wymarsz spod kościoła w Jurgowie do Amfiteatru, Jurgowskiego gdzie zostanie odprawiona  Msza Św. o godz. 12.30. Po niej rozpocznie się program artystyczny. Prosimy o zaangażowanie się wszystkich parafian w przygotowanie i przeprowadzenie Festynu. Dochód z imprezy będzie przeznaczony na działające na terenie miejscowości zespoły regionalne. Wyjątkowo Msza Św. w języku słowackim w Jurgowie będzie o godz. 8.00 a Msza Św. w Rzepiskach o godz. 7.00.
  • Zapraszamy na 44. Pieszą Pielgrzymkę z Krakowa na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 6-11 sierpnia, do grupy 9 – rodzinnej, z którą od kilku lat pielgrzymujemy i w tym roku, również podtrzymamy dobrą tradycję. Szczegóły i zapisy na stronie Internetowej: https://ppk2.pl/ . Informacji udziela również ksiądz wikariusz, który również będzie pielgrzymował.
  • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a na nowy tydzień pracy i wypoczynku wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożych łask.
  • Zapowiedzi przedmałżeńskie
    • 1) Mondel Józef (zam. Rzepiska) i Łapka Zuzanna (zam. Bukowina Tatrzańska)
    • 2) Fukś Kornel (zam. Białka Tatrzańska) i Butas Urszula Magdalena (zam. Czarna Góra)

Intencje Mszy Świętych od 14.07. do 20.07. 2024 r.

Niedziela  21.07.

8.00     + Stanisław Dudzik – od syna Stefana z rodziną

11.00     Za Parafian

7.00     Dziękczynna z prośbą o Boże bł. i opiekę MB dla członkiń Róży Różańcowej pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus i ich rodzin, ze wspomnieniem zmarłych