I Niedziela Wielkiego Postu

18 lutego 2024 roku

Niedzielne  Msze Święte w naszej parafii:

w Jurgowie 8.00  i o godz. 11.00 /w języku słowackim/

w Czarnej Górze 9.30 i 17.00

w Rzepiskach 12.15

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Jurgowie w niedzielę o godz. 15.00

Przeżywając czas Wielkiego Postu pamiętajmy o czynach pokutnych: modlitwie, poście
i jałmużnie. Dzisiaj przed Gorzkimi Żalami o godz. 14.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Kazania pasyjne w naszej parafii będzie głosił w tym roku ks. Dawid Werner – wikariusz w Parafii Bukowina Tatrzańska. Zachęcamy wszystkich parafian – dzieci, młodzież, szczególnie tą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i starszych do brania udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach. Niech to będzie naszym duchowym przygotowaniem się do przeżycia Rekolekcji parafialnych, które rozpoczniemy w tym roku w IV Niedzielę Wielkiego Postu 10 marca. Prosimy o modlitwę, by ten czas łaski został przez wszystkich dobrze wykorzystany i przeżyty.

Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na dzieła sakralne związane z osobą  św. Jana Pawła II.

W środę po Mszy Św. w Jurgowie Nowenna do MBNP.

Droga krzyżowa w Jurgowie w piątek o godz. 17.30, godz. 18.00 Msza Św.

Są jeszcze wolne miejsca na kurs pisania ikon w naszej parafii. Zajęcia odbędą się w pierwsze trzy weekendy marca od piątku popołudnia do niedzieli popołudnia. Chętnych prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii parafialnej u księdza.

W przyszłą niedzielę tj. 25.02. będziemy przeżywać Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności
z Misjonarzami. Naszą ofiarą do puszek przed kościołem  wspomożemy Dzieło Misji Świętych – „Ad Gentes”.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożej opieki i szczęśliwego wypoczynku.

Zapowiedzi przedślubne

1. Sarna Mariusz (zam. Czarna Góra) i Wojtyczka Katarzyna Lidia (zam. Rzepiska)

2. Izdebski Bartłomiej (zam. Jurgów) i Matkova Katarina (zam. Słowacja)

Intencje Mszy Świętych od 19.02.  do 25.02. 2024 r.

Poniedziałek  19. 02.

7.00  + Weronika Ciągwa i mąż Józef /15R/ – od córki Anny z rodziną

Wtorek  20. 02.

7.00  + Zofia Martinczak – od rodziny